12 polis yaralı

12 polis yaralı

TÜRKİYE GENELİ PROGRAM SUNUCUSU Sayın:Gamze GORGEN

TÜRKİYE GENELİ PROGRAM SUNUCUSU Sayın:Gamze GORGEN

KANDEMİR ve KARA BİRLİK İÇİN EL ELE

KANDEMİR ve KARA BİRLİK İÇİN EL ELE

İHA’larda Kullanılacak Turbojet Motoru Üretti

İHA’larda Kullanılacak Turbojet Motoru Üretti

Google’dan 40 Dilde Çeviri Yapabilen Kulaklık

Google’dan 40 Dilde Çeviri Yapabilen Kulaklık

Türk Şirketlerine ‘Nükleer’ Konusunda Büyük Destek!
Türk Şirketlerine ‘Nükleer’ Konusunda Büyük Destek!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından yürütülen nükleeri destekleme programı adı altında 36 milyon TL’lik projeyi onayladı Bu projeyle birlikte yerli firmalar, nükleer teknolojiyle tanışma fırsatı bulacak. Bu program dahilinde Akkuyu Nükleer Santralini yapan Rus ROSATOM firmasıyla eğitim sözleşmesi imzalandığıda kamuoyuna duyuruldu. Verilecek olan bu eğitimde nükleer santral inşaatında kullanılan parçaları üretecek firmalar bilinçlendirilecek. Mersin, Sinop ve […]

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından yürütülen nükleeri destekleme programı adı altında 36 milyon TL’lik projeyi onayladı Bu projeyle birlikte yerli firmalar, nükleer teknolojiyle tanışma fırsatı bulacak.

Bu program dahilinde Akkuyu Nükleer Santralini yapan Rus ROSATOM firmasıyla eğitim sözleşmesi imzalandığıda kamuoyuna duyuruldu. Verilecek olan bu eğitimde nükleer santral inşaatında kullanılan parçaları üretecek firmalar bilinçlendirilecek.

Mersin, Sinop ve Tekirdağ’da yapımı planlanan üç santral için 60 milyar dolarlık bir yatırım ön görülüyor. Türk firmaları ise nükleer santralleri malzeme üretiminde ve denetiminde önemli rol oynayacağı belirtildi.

Bakanlık tarafından yapılan açıklamayla, OSTİM başta olmak üzere Türkiye’nin bütün organize sanayi bölgelerinde nükleer santral inşaatında kullanılabilecek malzemeler üretileceğininde altı çizildi.

ASO Başkanı Nurrettin Özbekir, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı’nın nükleer programını oldukça titiz bir şekilde yürüttüğünü belirtti. Bir takım açıklamalarda bulunan Özbekir, “Bu işlerin ilerlemesinde Bakanlığın önemli rolü var. Rus ROSATOM firmasıyla anlaşma yaptık. Türkiye’ye geldiler bizim imkânlarımızı gördüler. İhtiyaç analizi yaptılar. Bu kapsamda bir bina hazırlıyoruz. Orada Ruslarla beraber nükleer santral inşaatında kullanılacak parçaları üretebilecek firmaları eğiteceğiz. Eğitim projesi Türkiye’deki bütün firmaları kapsıyor. Dünyada yapımı süren 150 nükleer santral var. Dünyada yapımı süren 150 nükleer santral var. Yan sanayi ve tedarikçi ihtiyacı var. Bu açıdan Türk firmaları iş yapabilir. Teknoloji seviyemiz ve kabiliyetlerimiz olarak bu işi çok rahat yapabiliriz. Türk firmaları metali şekillendirmede çok başarılı.’’ dedi

  • Etiketler
  • Yorumla
KÖŞE YAZARLARI
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz