12 polis yaralı

12 polis yaralı

TÜRKİYE GENELİ PROGRAM SUNUCUSU Sayın:Gamze GORGEN

TÜRKİYE GENELİ PROGRAM SUNUCUSU Sayın:Gamze GORGEN

KANDEMİR ve KARA BİRLİK İÇİN EL ELE

KANDEMİR ve KARA BİRLİK İÇİN EL ELE

İHA’larda Kullanılacak Turbojet Motoru Üretti

İHA’larda Kullanılacak Turbojet Motoru Üretti

Google’dan 40 Dilde Çeviri Yapabilen Kulaklık

Google’dan 40 Dilde Çeviri Yapabilen Kulaklık

Devlet Bahçeli Köprüsü, 2018’de Açılacak
Devlet Bahçeli Köprüsü, 2018’de Açılacak

Adana’da  Seyhan Nehri üzerinde bağlantı yollarıyla birlikte 2 bin 450 metre uzunluğa ulaşacak  Devlet Bahçeli Köprüsü 8 Ekim 2018’de hizmete girecek. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı  MHP’li  Hüseyin Sözlü, temeli  Devlet Bahçeli tarafından 30 Mart 2016’da atılan köprüdeki çalışmalarla ilgili toplantı düzenledi. Şantiye alanında meclis üyeleri, muhtarlar, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve basın mensuplarını ağırlayan Sözlü, köprü inşaatıyla ilgili […]

Adana’da  Seyhan Nehri üzerinde bağlantı yollarıyla birlikte 2 bin 450 metre uzunluğa ulaşacak  Devlet Bahçeli Köprüsü 8 Ekim 2018’de hizmete girecek.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı  MHP’li  Hüseyin Sözlü, temeli  Devlet Bahçeli tarafından 30 Mart 2016’da atılan köprüdeki çalışmalarla ilgili toplantı düzenledi. Şantiye alanında meclis üyeleri, muhtarlar, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve basın mensuplarını ağırlayan Sözlü, köprü inşaatıyla ilgili son gelişmeleri paylaştı. Toplamda 214 milyon liralık yatırım olarak öne çıkan köprü inşaatında 15 bin ton çelik, 20 metre uzunluğunda bin 758 adet beton fore kazık kullanılacağını belirten Sözlü, bin 650 metre uzunluğundaki köprünün bağlantı yollarıyla birlikte 2 bin 450 metreye ulaşacağını ve tamamlandığında  Türkiye’nin en uzun köprülerinden biri olacağını bildirdi.

‘BİTİRMEYEN NAMERTTİR’

Köprünün, bölgede bulunan  Adana Şehir Hastanesi, adliye binaları, üniversite kampüsleri ve yeni stadyumun trafik yükünü taşıyacağını anlatan Sözlü, şunları kaydetti:

“3 şerit gidiş, 3 şerit geliş yönünde toplam 6 şeritli, 38 metre genişliğindeki köprü toplam 24 ayaktan oluşacak. Şimdilik 12 ayak tamamlandı. Yaklaşık 60 bin aracın geçmesi beklenen köprünün daha çok araç trafiğini kaldıracağı ortada. 8 Ekim 2018’de bitirilecek.  Adana’nın itibarını hafızalara yerleştirecek.  Taşköprügibi yıllarca hizmet edecek.  Yüreğir bölgesinde yeni yatırımların trafik yükünü azaltmak için bu köprüyle beraber İlim Yolu gibi 700 milyon liralık yatırım yapıyoruz. Bu köprü için 240 milyon liralık meclisten borçlanma yetkisi aldık ama maalesef  İçişleri Bakanlığı onay vermedi henüz. Ama krediyi almasak da bu köprüyü bitireceğiz. Bitirmeyen namerttir. Oynamasını bilmeyen gelin, ‘Yerim dar’ dermiş. Ama biz böyle mazeretlerin ardına sığınmayacağız.”

Yapılan konuşmaların ardından  Hüseyin Sözlü, şantiye alanında incelemelerde bulunup çalışanlarla anı fotoğrafı çektirdi.

  • Etiketler
  • Yorumla
KÖŞE YAZARLARI
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz